Tani hostel Wrocław

Spójrz na Wrocław z góry!

Stolica Dolnego Śląska to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce! Odwiedzający znajdą tutaj wspaniałą architekturę, muzea i galerie, liczne parki i tereny zielone oraz moc atrakcji dla osób w każdym wieku. Poznaniu miasta nad Odrą sprzyja także świetnie rozbudowana infrastruktura turystyczna; bez problemu znajdzie się tanie hostele we Wrocławiu, aby zarezerwować wygodny nocleg dla całej rodziny.

Z widokiem na Wrocław

Podczas spaceru po Wrocławiu warto skorzystać z alternatywnej metody podziwiania miasta. Jakiej? Oczywiście z góry. We Wrocławiu znajduje się kilka ciekawych punktów widokowych, z których można obserwować panoramę położonego w dole miasta, jego budynków i płynącej między nimi rzeki. Gdy zwiedzi się już najważniejsze zabytki Wrocławia, warto poszukać takiego miejsca i przekonać się, jak poznane zakątki prezentują się z góry, odnaleźć na mapie miasta najważniejsze jego punkty i nacieszyć oczy rozległym widokiem.

Tanie noclegi Wrocław hostel jest sposobem na oszczędne wakacje

Już na etapie planowania wizyty we Wrocławiu warto zadbać o niedrogie noclegi w centrum miasta, na przykład w hostelu. To najlepszy sposób, by nie spustoszyć portfela, a równocześnie mieć pod ręką prawie wszystkie najważniejsze atrakcje i zabytki. Także punkty widokowe, z których można podziwiać rozciągnięty u stóp Wrocław. Jakie punkty widokowe najlepiej oddają urok stolicy Dolnego Śląska?

*Najwyższy punkt widokowy w Polsce, zlokalizowany na 49. piętrze biurowca Sky Tower, gdzie można zobaczyć wyjątkową panoramę miasta.

*Wieża Katedry św. Jana Chrzciciela z platformą widokową. Roztacza się stąd wspaniały widok na miasto: Ostrów Tumski oraz rzekę. Wieża czynna od czerwca do września.

*Wieża widokowa kościoła garnizonowego (Bazyliki św. Elżbiety), do której wiodą wąskie schodki. Jest czynna od kwietnia do października. To niezwykle popularne wśród turystów miejsce, a to za sprawą lokalizacji w pobliżu rynku oraz wspaniałego widoku na Starówkę i inne zabytki Wrocławia.

*Wieża matematyczna przy wcześniej wymienionych nie robi wrażenia wysokością, ponieważ mierzy zaledwie 42 metry, jednak zapewnia świetny widok na Wyspę Słodową i starszą część miasta.

*Kolejka gondolowa Polinka to okazja, by spojrzeć z góry na rzekę. Przejazd trwa zaledwie kilka minut, ale i tak dostarcza wielu wrażeń.

Zamów tanie noclegi Wrocław w centrum hostel znajdziesz bez problemu

Gdzie zatrzymać się we Wrocławiu? Najlepszym rozwiązaniem z pewnością będzie centrum miasta, bo stąd zaledwie krok dzieli od najważniejszych atrakcji miasta: rynku, Ostrowa Tumskiego, najlepszych restauracji i urokliwych uliczek kryjących puby i kawiarnie. Nieważne, jak chce się spędzić czas w mieście nad Odrą, tanie noclegi w centrum będą sporym udogodnieniem.