Hostel we Wrocławiu

We wrocławskich kawiarenkach

Długa wędrówka po mieście, liczne zabytki i atrakcje, a do tego zimowa, często niesprzyjająca aura – wszystko to z pewnością zachęca, by na chwilę przysiąść w przyjemnym lokalu, rozprostować nogi oraz odpocząć nad filiżanką gorącego napoju i słodką przekąską.

Planując pobyt w stolicy Dolnego Śląska, dobrze jest zadbać nie tylko o tani nocleg we Wrocławiu, ale także dowiedzieć się, które lokale gastronomiczne warto odwiedzić. A tych w stolicy Dolnego Śląska nie brakuje, zatem każdy bez trudu dobierze coś dla siebie.

Słodka chwila

Jeśli podczas wędrówki po mieście nabierzemy ochoty na coś słodkiego lub po prostu zechcemy napić się dobrej kawy, warto odwiedzić jedną z wrocławskich kawiarni. Ciekawe lokale znajdują się praktycznie w całym mieście, jednak najwięcej ulokowało się w okolicach Rynku i Starówki. To właśnie tutaj koncentruje się turystyczne i kulturalne życie miasta, więc to najlepsze miejsce, by spędzić kilka chwil w eleganckim wnętrzu i posmakować czegoś dobrego.

Które kawiarnie we Wrocławiu warto odwiedzić?

Na mapie miasta znajduje się wiele atrakcyjnych lokali, gdzie goście dostaną naprawdę dobrze zaparzoną kawę i spędzą kilka chwil w przytulnym otoczeniu. Do ciekawszych zalicza się charakterystyczne Etno Cafe Okrąglak na placu Tadeusza Kościuszki, gdzie oferowana jest kawa sprowadzana między innymi z Etiopii, ale wypalana w rodzimej palarni. Amorinio to z kolei lokal oferujący wyśmienitą kawę, ciasta i desery dla całej rodziny. Można tu również zjeść smaczne śniadanie lub przekąsić coś na słodko i słono. Kawiarnia Literatka przy wrocławskim rynku stanowi propozycję dla osób, które cenią dobrą kawę i kulturę. To miejsce, gdzie kawie towarzyszą półki pełne książek i spotkania ze znanymi pisarzami. Jasne, przestronne wnętrza Bema Cafe dają szansę na uzupełnienie kofeiny w organizmie na wiele sposobów, a do tego proponują swoim gościom coś smacznego: na słodko i nie tylko. Jeśli zaś chce się wypić popołudniową kawę, kontemplując piękno wrocławskiej rzeki, warto odwiedzić jeden z nadodrzańskich lokali, na przykład Nadodrze Cafe Resto Bar.

Wrocław przyjazny turystom

Stolica Dolnego Śląska jest miejscem wyjątkowo przyjaznym turystom. Bez problemu znajdzie się tani hostel we Wrocławiu, a także kawiarnie, restauracje i inne lokale, gdzie ciekawie można spędzić czas oraz zjeść i wypić coś dobrego. Nieważne, czy chce się dłużej posiedzieć i pogawędzić nad filiżanką, czy złapać kawę na wynos i postawić się na nogi przed dalszym zwiedzaniem miasta – z pewnością uda się wybrać przyjemną knajpkę, która spełni każdą z tych potrzeb.