Wrocławskie krasnale - szlak turystyczny

Szlakiem wrocławskich krasnali

Ciekawym pomysłem na zwiedzanie miasta może okazać się podążanie za rzeźbami krasnali, które już od wielu lat stanowią wizytówkę Wrocławia. Istnieje wiele legend, które mówią o tym, jak te niewielkie stworzenia dotarły do stolicy Dolnego Śląska. Niezależnie od swojego pochodzenia, z pewnością bardzo dobrze się tu zadomowiły, a obecnie stanowią niezwykłą atrakcję dla odwiedzających. Można ich znaleźć już ponad 300, a liczba ta stale rośnie! Każdy skrzat jest inny – nosi oryginalne imię, które związane jest z określoną profesją, a także wyróżnia się specyficznym wyglądem.

Odnajdź figurkę i poznaj Wrocław!

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ruszyć tropem krasnali, które ukryte są w licznych uliczkach i zaułkach. Wystarczy skorzystać z interaktywnej mapy, gdzie zaznaczone są wszystkie figurki, i wydrukować ją w domu – jeszcze prostszą opcją jest pobranie aplikacji na swój telefon, dzięki której nie przeoczymy żadnego krasnala i wygodnie będziemy poruszać się wyznaczoną ścieżką. Poszukiwanie wszystkich figurek jest jednak bardzo czasochłonne, dlatego świetnym rozwiązaniem okaże się wybór określonej trasy, w zależności od tego, w jakiej okolicy się znajdujemy czy jakie krasnale najbardziej nas interesują. Jeśli ktoś chciałby poznać historię każdego skrzata, może wybrać się na dłuższy pobyt – w takim przypadku radzimy znaleźć hostel w centrum Wrocławia, który pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy, bez potrzeby rezygnacji z komfortowych warunków. Rozpoczęcie wędrówki od serca miasta z pewnością ułatwi znalezienie najpopularniejszych krasnoludków, które schowane są przede wszystkim w centrum.

Taka forma zwiedzania stanowi świetną zabawę szczególnie dla najmłodszych, jednak cała rodzina może być zaangażowana w aktywne poszukiwania. W mieście odbywa się wiele wydarzeń związanych ze skrzatami, m.in. specjalne wycieczki, gry plenerowe czy spektakle teatralne. Co roku we wrześniu obchodzone jest również ich święto, czyli Festiwal Krasnoludków, podczas którego przygotowywane są dodatkowe atrakcje, takie jak warsztaty dla dzieci czy rodzinne zabawy miejskie.

Gdzie najlepiej się zatrzymać?

Aby wyjazd był udany, należy zadbać o odpowiedni wypoczynek. Szukając miejsca, gdzie można nabrać sił, warto zwrócić uwagę na noclegi w centrum Wrocławia – dogodna lokalizacja wcale nie musi łączyć się z wysoką ceną. Hostele są świetnym rozwiązaniem, zarówno dla osób planujących wybrać się na kilkudniowy wypad, jak i tych, którzy chcą pozostać tu nieco dłużej. Każdy, kto planuje odwiedzić Wrocław, powinien przeznaczyć czas na znalezienie choć kilku krasnali i przekonać się, że jest to doskonała zabawa.