Mosty we Wrocławiu

Wrocław w zimowej szacie

Czy wycieczkę do Wrocławia trzeba odkładać do wiosny i czasu, gdy na zewnątrz robi się przyjemnie i ciepło? Niekoniecznie. Miasto nad Odrą równie pięknie prezentuje się w zimowej szacie, a na ilość rozrywek i atrakcji zimą z pewnością nie sposób tu narzekać. Wystarczy znaleźć tani hostel we Wrocławiu, zarezerwować pokój i już można oddawać się zwiedzaniu stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław zimą – czy warto?

Na tak postawione pytanie odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście, że warto. Stolica Dolnego Śląska – prawdziwa perełka architektoniczna – z leniwie płynącą rzeką i licznymi parkami i zieleńcami, przykryta białą czapą śniegu wygląda po prostu bajkowo. Już z tego powodu warto odwiedzić to miasto zimą, aby pospacerować po Starówce i nad Odrą czy zawędrować na Ostrów Tumski i nacieszyć się piękną scenerią. A na tym atrakcje wcale się nie kończą. Trzeba zadbać tylko o komfortowy nocleg, znajdując na przykład tani hostel Wrocław centrum to najlepsza lokalizacja, jeśli chce się pospacerować po zimowym mieście. To właśnie tutaj odbywają się najważniejsze imprezy i planowane są różne atrakcje.

W świątecznej odsłonie

Tym, co zimą przyciąga do Wrocławia turystów, jest organizowany na rynku Jarmark Bożonarodzeniowy. Co prawda, trwa on od 17 listopada do 22 grudnia, jednak po zakończeniu nie znikają wspaniałe dekoracje świetlne nadające miastu niepowtarzalny, gwiazdkowy klimat. To właśnie okres między świętami może być tym najlepszym, aby odwiedzić miasto nad Odrą i przekonać się, jakie jest piękne. Wrocław nie zawiedzie także amatorów imprez plenerowych. 31 grudnia na placu Gołębim odbędzie się Sylwester dla mieszkańców Wrocławia i odwiedzających miasto gości. Wystąpią głównie artyści związani z miastem: Lech Janerka, Afromental czy Conga Line. Planując powitanie Nowego Roku w stolicy Dolnego Śląska, warto wcześniej postarać się o nocleg. Na pewno bez trudu znajdzie się wygodny i tani hostel – Wrocław dysponuje przecież rozległą bazą noclegową i jest świetnie przygotowany na przyjęcie turystów.

Ferie we Wrocławiu – pomysł na rodzinny wyjazd

Wrocław warto rozważyć też przy planowaniu rodzinnego wypoczynku w ferie. W nadchodzącym roku ferie w województwie dolnośląskim zaczynają się już 15 stycznia. W tym czasie w mieście będą organizowane liczne zabawy i imprezy dla najmłodszych, pojawią się także lodowiska i inne atrakcje. A jeśli pogoda nie dopisze, pod dachem też czeka wiele ciekawych rozrywek: makieta kolejowa, centrum wiedzy o wodzie czy wrocławskie afrykarium w Zoo to tylko kilka z licznych propozycji.