Lodowisko Wrocław

Na łyżwach przez Wrocław

Do tych najpopularniejszych zaliczają się ślizgawki, które czynne są w mieście nad Odrą od listopada do początku kwietnia. Wystarczy znaleźć tanie noclegi w centrum Wrocławia, by cieszyć się pobytem w mieście i zapewnić sobie dogodny dostęp do świetnych atrakcji. A tych z pewnością nie brakuje.

Lodowisko we Wrocławiu

Gdzie na lodowisko we Wrocławiu?

Wrocław zimą wcale nie jest nudny, wystarczy odpowiednio zaplanować pobyt i sprawdzić, co ciekawego dzieje się na miejscu o tej porze roku. Dla amatorów zimowych aktywności uruchomiono lodowiska, na których i dzieci, i dorośli mogą zażyć ruchu oraz zabawy. Na wrocławskich ślizgawkach można wypożyczyć niezbędny sprzęt, taki jak łyżwy i kaski dla najmłodszych, a nawet zamówić lekcje z instruktorem. W mieście nad Odrą znajduje się kilka lodowisk. Do najpopularniejszych zalicza się to położone przy Hali Stulecia. Jego atutem jest nie tylko duża powierzchnia, ale także niezwykła sceneria i klimat. To ostatnie jest zasługą lokalizacji i oprawy muzycznej, która po zmroku jest synchronizowana z pobliską Fontanną Zimową. Zajęcia na lodzie oferuje także kryte lodowisko w hali widowiskowo-sportowej Orbita oraz w obiekcie przy ulicy Spiskiej. Zadaszona tafla lodowiskowa znajduje się również na al. Brücknera przy Zespole Szkół nr 14. Warto pamiętać, że w niektórych godzinach lodowiska są wynajmowane dla grup zorganizowanych i lepiej potwierdzić telefonicznie możliwość skorzystania z atrakcji lub sprawdzić wywieszony harmonogram.

Przepis na udany pobyt we Wrocławiu

Co zrobić, by zaplanować satysfakcjonujący wypoczynek w mieście nad Odrą? Przede wszystkim trzeba wyszukać tani hostel w centrum Wrocławia, aby nie przepłacać za noclegi, a jednocześnie zamieszkać w dogodnym położeniu. Po drugie: warto sprawdzić, co ciekawego odbywa się w mieście. Poza lodowiskami Wrocław oferuje wiele zimowych rozrywek. Na torze na Partynicach planowane są Ferie Jeździeckie, podczas których dzieci nie tylko uczestniczą w zajęciach w siodle i poznają tajniki jeździectwa, ale także biorą udział w ciekawych zajęciach plastycznych i licznych konkursach. Również wiele instytucji kulturalnych organizuje zajęcia dla najmłodszych, w tym warsztaty plastyczne, ceramiczne, kółka teatralne i inne. Atrakcji nie brakuje także dla dorosłych – np. Muzeum Narodowe zaprasza na nowe wystawy, a w Opera Wrocławska zapowiada interesujące premiery.