Restauracje we Wrocławiu

Kulinarny Wrocław

Stolica Dolnego Śląska kojarzy się turystom głównie z najbardziej sztandarowymi atrakcjami, znanymi poza granicami miasta. Jednak niewiele mówi się o gastronomicznej stronie Wrocławia, która z pewnością pozytywnie zaskoczy przyjezdnych!

Poznaj Wrocław od kuchni!

Restauracje we WrocławiuPodróżując w nieznane strony, odwiedzający często nie mają pojęcia, gdzie dobrze i uczciwie zjeść. Pełno jest miejsc oferujących swoje usługi, wykorzystując niewiedzę klientów. We Wrocławiu znajduje się jednak wiele lokali gastronomicznych, które przez żołądek trafiły do serc mieszkańców. W zależności od upodobań naszych podniebień możemy rozkoszować się smakami z każdego zakątku świata. Nawet najbardziej wymagający smakosze znajdą obiekty, gdzie serwowane jedzenie przyprawi o kulinarny zawrót głowy, a kolejnym pozycjom z menu trudno będzie się oprzeć. Praktycznymi i pomocnymi przewodnikami po miejscowych restauracjach będą blogi o tematyce kulinarnej, na których znajdują się przede wszystkim recenzje lokali gastronomicznych funkcjonujących w mieście. We Wrocławiu organizowany jest także festiwalowy cykl Restaurant Week, cieszący się dużym zainteresowaniem, który pozwala poznać restauracje stolicy Dolnego Śląska i spróbować dań w atrakcyjnej cenie.

Gościom chcącym zobaczyć mniej oczywiste punkty turystyczne, polecamy skierować swoje kroki do lokalnych browarów. Zarówno dla hobbystów, jak i dla osób, które na co dzień nie interesują się piwami rzemieślniczymi, stanowi to ciekawą atrakcję. Na przykład w Browarze Stu Mostów, oprócz degustacji tutejszych trunków, można poznać tajniki ważenia – wystarczy zarezerwować trochę czasu, by przekonać się jak wygląda produkcja kraftowa.

Nietypowa roz(g)rywka

W tak dynamicznym mieście nie może zabraknąć miejsc rozrywkowych, jednak nie mamy na myśli klubów i dyskotek. Coraz popularniejsze stają się gry typu „escape room”, oferujące gościom niezapomniane emocje, bazując na współpracy uczestników – jest to idealny pomysł na spędzenie czasu w gronie znajomych. W mieście znajdują się również inne tego typu obiekty. Parki trampolin to świetne rozwiązanie dla fanów aktywnego stylu życia, ale również dla rodzin z dziećmi. Przy tak dużej liczbie atrakcji warto pomyśleć nad miejscem do spania – jeśli chodzi o hostel we Wrocławiu rynek i okolice oferują wiele możliwości.

Jak znaleźć odpowiedni nocleg?

Planując pobyt w mieście, pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pomyśleć jest hostel wrocławski tani i umiejscowiony w dobrej lokalizacji. W ten sposób bez problemu możemy poruszać się komunikacją miejską, która dowiezie nas do każdej atrakcji. Dzięki temu uda nam się zaoszczędzić pieniądze. Warto więc wybrać bazę wypadową, jaką jest hostel Wrocław tanio i wygodnie przenocuje swoich gości w miłej atmosferze.