Restauracje we Wrocławiu

Gdzie dobrze zjeść we Wrocławiu – Rynek i okolice

Prawie każdy turysta wybierający się do nieznanego miasta musi stanąć przed dylematem związanym z wyborem lokalu, w którym chce zjeść smaczny posiłek. Wiele osób pyta o to, gdzie w Rynku i okolicach można wybrać się na jedzenie, po którym nie musimy martwić się o nasze żołądki. Wielu restauratorów wykorzystuje niewiedzę odwiedzających i serwuje dania, których cena nie jest adekwatna do jakości użytych składników – nastawieni są przede wszystkim na jednorazowego klienta, który nie ma pojęcia o lokalnej gastronomii. Wrocławianie doskonale zdają sobie sprawę, gdzie można uczciwie i dobrze zjeść, a których miejsc unikać. Jeśli naszej wizyty nie chcemy zakończyć rozczarowaniem i o wiele lżejszym portfelem, warto zapoznać się z przydatnymi wskazówkami.

Specyfika wrocławskiego centrum

W zależności od upodobań kulinarnych, każdy przybywający do stolicy Dolnego Śląska, może znaleźć w pobliżu Rynku coś dla siebie. Jeśli chcemy wybrać się na elegancki obiad, a jakość potraw ma dla nas pierwszorzędne znaczenie, z pewnością nikt nie rozczaruje się, kierując kroki do inspirowanej kuchnią portugalską Taszki czy odsłony francuskiej gastronomii – Le Bistrot Parisien. Szukając miejsca, w którym zje cała rodzina, warto wziąć pod uwagę Bernarda, gdzie mieszają się polsko-czeskie smaki, oraz indyjską restaurację Masala – każdy miłośnik wschodniego jedzenia zakocha się w serwowanych tam daniach.

Osoby, które na sam posiłek nie chcą tracić zbyt wiele czasu i lubią streetfood, mogą zdecydować się na wizytę we wrocławskiej sieci Pasibus,  gdzie zjedzą pyszne burgery. Również Soczewka jest miejscem, w którym rządzi bułka z wołowiną na naprawdę wysokim poziomie. Wpaść można także do Shrimp House, podającym krewetki z dodatkami lub do azjatyckiego lokalu pan.puh – tam znajdziemy wyśmienite zupy z całego świata oraz chińskie drożdżowe bułeczki Baozi. Zwolennicy kuchni roślinnej nie rozczarują się propozycjami w VegaBarze czy Żyznej. Chcąc spróbować wyjątkowej neapolitańskiej pizzy, warto zdecydować się na Piec na Szewskiej – jakość produktów jest naprawdę wysoka, a cena stosunkowo niska.

Jak znaleźć tani nocleg w centrum Wrocławia?

Chcąc podróżować po kulinarnej mapie miasta, należy przeznaczyć na to sporo czasu. Wymienione lokale to jedynie propozycje, które mogą być cenną wskazówką dla turystów. Wrocław skrywa jednak wiele restauracji, które każdy miłośnik kulinarnych doznań musi odwiedzić. Szukając miejsca, gdzie można zatrzymać się na dłużej, tani hostel we Wrocławiu może okazać się idealnym rozwiązaniem, pozwalającym zaoszczędzić trochę gotówki, którą wydać można na kulinarne zachcianki.