Hostel Wrocław stolica kultury

Wydarzenia kulturalne we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska to miejsce, gdzie każdego roku odbywa się mnóstwo ciekawych wydarzeń kulturalnych. Zaliczają się do nich m.in. spektakle teatralne, koncerty, wernisaże, wystawy, a także wszelkiego rodzaju festiwale. Każdy powinien zatem znaleźć tu coś dla siebie, dzięki czemu rozwinie swoje zainteresowania i poszerzy horyzonty. Niektóre z wydarzeń przyciągają turystów z całego kraju i Europy. Sprawdźmy, co będzie się działo w mieście w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy. Już teraz warto zarezerwować tani nocleg we Wrocławiu.

Wrocławskie Festiwale 2018

Festiwale jednoznacznie kojarzą się z muzyką, jednak dotyczyć mogą niemal każdego obszaru sztuki. Zazwyczaj są to kilkudniowe wydarzenia, podczas których nie brakuje rozrywki. Rok 2018 zapowiada się pod tym względem bardzo ciekawie, a zwłaszcza nadchodzące miesiące. Jeszcze w marcu odbędzie się Przegląd Piosenki Aktorskiej w Teatrze Muzycznym Capitol. To prawdziwa gratka dla miłośników muzyki wykonywanej na żywo. Podczas dziewięciu dni festiwalu spotkać tu będzie można największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska i zespoły jak m.in. Kasia Nosowska, Kult, Maanam czy Jerzy Trela. W kwietniu odbędzie się natomiast Festiwal Jazz nad Odrą, a więc jak sama nazwa wskazuje, wydarzenie dedykowane miłośnikom jazzu. Podczas 4 dni wystąpią znani muzycy z  Polski i zagranicy. We Wrocławiu nie zabraknie także atrakcji podczas majówki. Miasto przygotowało bowiem specjalny Festiwal 3-majówka, który potrwa od 1 do 3 maja. Jest to niezwykle oryginalna impreza, która łączy na scenie największe gwiazdy estrady z początkującymi wykonawcami. Ponadto od dwóch lat w tym czasie odbywa się Gitarowy Rekord Guinnessa. Jest to jeden z powodów, dla którego Wrocław stał się prawdziwą, gitarową stolicą.

Inne nadchodzące wydarzenia

We Wrocławiu nie zabraknie również wydarzeń niepowiązanych z muzyką. Należy do nich chociażby III Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius, Noc Muzeów, Międzynarodowy Festiwal Kryminału czy Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów. Znajdzie się także coś dla miłośników dobrej kuchni, w maju odbędzie się bowiem Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA, a w czerwcu – Festiwal Europa na Widelcu.

Jak widać, w tym roku nie zabraknie ciekawych wydarzeń, dla których warto odwiedzić miasto nad Odrą. Z pewnością każda z propozycji kulturalnych będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem, dlatego trzeba jak najszybciej wybrać i zarezerwować hostel we Wrocławiu.