Architektura do zwiedzenia we Wrocławiu

Co we Wrocławiu znajdzie miłośnik architektury?

Warto poświęcić kilka dni i wybrać się w fascynującą podróż w czasie, zwiedzając zabytki architektury Wrocławia.

Rozpoczynając podróż od Ostrowa Tumskiego, koniecznie należy wejść do – uznawanej za pierwszą na ziemiach polskich w pełni gotycką świątynię – Archikatedry św. Jana Chrzciciela, gdzie mamy możliwość dotarcia na szczyt budowli i podziwiania miasta z tarasu widokowego na wieży. Tuż obok znajduje się dwupoziomowy Kościół św. Krzyża, kolejny z obiektów zaprojektowany w stylu gotyckim.

Podczas spaceru w kierunku Rynku, obowiązkowym punktem powinien być Plac Uniwersytecki, na którym  zobaczymy prawdziwe arcydzieła sztuki wczesnobarokowej, które pozostawili na Dolnym Śląsku jezuici. Turyści niezwykle często korzystają z możliwości wejścia do wnętrza kościoła uniwersyteckiego pw. Najświętszego Imienia Jezus, ale także zwiedzenia najbardziej reprezentacyjnych części gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego: Auli Leopoldina, Oratorium Marianum czy Wieży Matematycznej, z której możemy zobaczyć panoramę miasta.

Do listy miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić należy dodać również Pałac Królewski zlokalizowany w historycznej części Starego Miasta, obszarze nazywanym dziś Dzielnicą Czterech Wyznań, dokąd warto wybrać się na spacer, by poczuć wspaniały klimat tego miejsca. Nie musimy obawiać się o koszty – wiele atrakcji dostępnych jest za darmo. Jeśli jednak zamierzamy zwiedzić i te miejsca, w których wejście jest płatne, możemy zaoszczędzić na noclegu, wybierając najtańszy hostel Wrocław oferuje naprawdę wiele ekonomicznych rozwiązań.

Gdzie współczesność spotyka się z historią

Architektura WrocławiaWrocław stanowi unikalne miejsce, jeśli chodzi o krajobraz miasta. Możemy tu spotkać nie tylko budynki zabytkowe, ale także wyróżniające się nowoczesne obiekty. Do takich bez wątpienia zalicza się Narodowe Forum Muzyki, które oprócz imponującej architektury, oferuje gościom niezapomniane doświadczenia muzyczne. Budynkiem, który zachwyca odwiedzających jest również umiejscowiony na południu Wrocławia wieżowiec – SkyTower. Należy pamiętać także o Stadionie Miejskim, wybudowanym w 2011 roku. Stanowi jeden z największym obiektów tego typu w kraju.

Gdzie zostać na noc?

Aby zwiedzić tyle miejsc, należy pomyśleć o odpowiednim noclegu w centrum. Hostele we Wrocławiu są bardzo dobrą opcją zarówno dla osób planujących spędzić tu jedynie weekend, jak i tych, którzy mają zamiar zostać na trochę dłużej. Na terenie miasta swoje usługi noclegowe świadczy wiele miejsc – hostele we Wrocławiu to tanie i funkcjonalne rozwiązanie dla osób ceniących adekwatny stosunek ceny do jakości.